Materac lateksowy – dlaczego warto go wybrać dla dziecka?

Dziecko, szczególnie w pierwszych latach życia, przesypia znaczną część doby. Przede wszystkim dlatego dobrze dobrany materac to podstawa, jeżeli chcesz aby rozwój Twojego maleństwa przebiegał bez zarzutu. Prawidłowy wybór opiera się na spełnieniu szeregu warunków – między innymi właściwego wsparcia dla rozwijający się kręgosłupa, posiadania właściwości hypoalergicznych oraz odpowiedniego poziomu wytrzymałości. Wszystkie te warunki z pewnością spełnia materac lateksowy.

 

Prawidłowy rozwój dziecka? Tylko z materacem lateksowym!

Decydując się na wybór materaca lateksowego możesz być pewny, że kręgosłup Twojego dziecka będzie otrzymywał odpowiednie wsparcie. Dzięki temu unikniesz późniejszych ewentualnych problemów związanych z prawidłową postawą dziecka. Coraz częstsze skrzywienia kręgosłupa, dotykające najmłodszych, mają swoje podstawy właśnie w źle dobranym materacu. Jeżeli nie chcesz do nich dopuścić, to opisywany rodzaj materaca Ci w tym pomoże. Poza tym, takie podtrzymywanie sylwetki, pozytywnie wpływa na samą jakość i długość snu, ponieważ pomaga przyjąć komfortową pozycję.

 

Na ratunek małym alergikom

Szczególnie dzieci cierpiące na alergię, bądź astmę, docenią wybór materaca lateksowego. Jest on naturalnie hypoalergiczny, więc żadne grzyby, roztocza, bakterie i innego typu niechciane pasożyty, nie są w stanie w nim „zamieszkać”. Nawet jeżeli materac wystawiony jest na oddziaływanie dużej wilgoci, nie pojawią się w nim żadni intruzi.

 

Stop odkształceniom

Większość materacy dostępnych na rynku z czasem odkształca się. Pojawiają się w nich wyżłobienia, odpowiadające najczęstszej pozycji snu ich użytkowników. W przypadku osób dorosłych nie stanowi to dużego problemu, ale dzieci narażone na spanie w takich wyżłobieniach mogą w przyszłości borykać się z różnymi schorzeniami kręgosłupa i nie tylko. Szczególnie narażone są niemowlęta. Materac lateksowy jest niezwykle odporny na tego typu mankamenty. Decydując się na wysokojakościowy model możesz być pewny, że będzie Ci służył przez wiele lat, pozostając w idealnym stanie.

 

Przewiewny lateks? Tak, to możliwe!

Dzięki rozwojowi technologii tworzenia materacy, dzisiejsze lateksowe modele cechują się sporą oddychalnością. Jednocześnie są odporne na zawilgocenia. Jeżeli jednak bezpośrednio spotkają się z wilgocią (na przykład poprzez oblanie wodą), nie zatrzymają jej, a wręcz przeciwnie – momentalnie „pozbędą się” jej. Szczególnie przy dzieciach, materac narażony jest na częste oblewanie różnymi napojami i tym podobnymi. To tylko kolejny argument przemawiający za wyborem tego typu materaca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium