Materac dla seniora
Materac dla seniora

Materac dla seniora

Wszyscy rozumiemy znaczenie dobrego snu w nocy. Jednak wraz z wiekiem naturalne zmiany w naszym cyklu snu i coraz częstsze występowanie przewlekłych schorzeń mogą utrudniać spokojny sen. Dlatego Twój materac ma ogromne znaczenie. Właściwe i wygodne łóżko — takie, które odpowiada wyjątkowym potrzebom seniorów — może oznaczać różnicę między pełnymi 7 do 9 godzinami snu lub niespokojną nocą niewygodnego podrzucania i obracania.

„Dobre nawyki dotyczące snu pomagają zrównoważyć czynniki biologiczne, które utrudniają osiągnięcie zdrowego snu wraz z wiekiem”.

Harvard Medical School

Niemowlęta, dzieci, a nawet młodzi dorośli wydają się być w stanie spać prawie wszędzie i w dowolnej pozycji. Ale z wiekiem sen może stać się bardziej nieuchwytny. W rzeczywistości około jedna trzecia dorosłych nie śpi wystarczająco dużo. A ludzie, którzy stale śpią mniej niż 7 godzin na dobę, są bardziej narażeni na niektóre choroby przewlekłe, w tym cukrzycę typu 2, otyłość, choroby serca i depresję.

Wbrew powszechnemu przekonaniu seniorzy nie potrzebują mniej snu niż inni dorośli. Badania pokazują, że dorośli w każdym wieku potrzebują około siedmiu do dziewięciu godzin snu każdej nocy. To błędne przekonanie częściowo wynika z prawdopodobieństwa, że seniorzy mają warunki, które wpływają na ich zdolność do prawidłowego snu. Depresja, lęk, artretyzm i bezsenność – stany powszechne u osób starszych – uniemożliwiają i przerywają nasz naturalny rytm snu.

Na szczęście istnieją możliwości, które mogą łagodzić skutki tych stanów. Dzięki zastosowaniu dostosowanych do indywidualnych potrzeb funkcji zapewniających komfort – regulowane stelaże łóżka i wygodne materace przeznaczone dla osób starszych, w tym także te leczące odleżyny są niezbędnym sposobem na spokojny sen, pomagając seniorom „starzeć się w miejscu”. Pozwalają użytkownikom na wybór własnych upodobań, potrzeb i komfortu. – Jeśli chcesz zmniejszyć przewlekły ból lub gdy po prostu chcesz cieszyć się luksusowym snem.

Poniżej przedstawiamy materace dostosowane do różnych typów ciała i preferencji dotyczących snu. Obydwa materace są bardzo często wykorzystywane w leczeniu odleżyn lub profilaktyce ich powstawania. Do każdego z materacy można zakupić zgodny z własnymi preferencjami stelaż. Prezentujemy również gamę produktów zabezpieczających materac przed zabrudzeniem, wygodne profilowane poduszki dla osób starszych oraz medyczne kołdry i komplety wypełnień. Materace posiadają 10-letnią gwarancję, są bardzo solidnie wykonane. Dostępne są aż w 8 standardowych rozmiarach, jak również wykonywane pod nietypowe rozmiary.

Materac Familly Cloud to hybrydowy 21 cm materac lateksowy z imponującą gamą funkcji i opcji, niezależnie od pozycji na jakiej śpisz (plecach, boku czy na brzuchu). Jest wykonany z dodatkowym systemem komfortu, na który składa się dodatkowa warstwa pianki z pamięcią kształtu, która łagodzi punkty nacisku i antybakteryjny, oddychający pokrowiec z warstwą srebra. 7-strefowy system komfortu dopasowuje się ściśle do ciała – kręgosłupa i daje umiarkowane odciążenie w punktach nacisku oraz doskonałe podparcie lędźwiowe dla seniorów. Antybakteryjny pokrowiec z jonami srebra zapewnia doskonały przepływ powietrza przez materac, a w efekcie doskonałą regulację temperatury. Materac jest dostępny w dwóch opcjach twardości: H2 – dla osób o wadze do 95 kilogramów, oraz H3 – przeznaczony dla osób, które ważą więcej niż 95 kg. Jest to idealne rozwiązanie dla seniorów z bólem pleców, zdrętwieniami a nawet odleżynami.

Materac Familly Cloud idealny dla Seniorów

Ponadto wysokiej jakości konstrukcja regulowanego stelaża z serii FLEXI i E-FLEXI z drewna bukowego zapewnia doskonałe wsparcie krawędzi, trwałość i łatwość ruchu. Seniorzy mają do wyboru opcje regulacji wysokości zagłówka i wysokości regulacji wysokość podnóżka,  które mogą odpowiadać szerokiej gamie preferencji niezależnie od wagi lub pozycji snu.

Materac Familly Classic wykorzystuje lateks i także występuje w dwóch twardościach. To dwustronny 18 cm materac wykonany w całości z lateksu. Każda ze stron jest podzielona na strefy, aby zapewnić jeszcze lepsze wsparcie w okolicy tułowia, delikatne wokół głowy, ramion i nóg. Materac idealnie nadaje się dla osób starszych śpiących na boku, na plecach i brzuchu.

Materac znajduje zastosowanie w profilaktyce i przeciwdziałaniu powstawania odleżyn oraz wspomaga terapię odleżyn lekkich pierwszego i drugiego stopnia.

Lateks jest materiałem o dużej przepuszczalności powietrza, dodatkowo warstwy lateksu są wentylowane z małymi perforacjami, które ułatwiają przepływ powietrza przez materac. Aby zapewnić dodatkową wentylację to obie powierzchnie są wyścielone oddychającym pokrowcem odprowadzającym wilgoć. Dodatkowo pikowany wzór nadaje pokrowcu miękkość.

Materac Familly Classic ma skromną cenę, co czyni go świetną opcją dla osób poszukujących bardzo dobrych materacy w uczciwej cenie.

Doskonała poduszka, która zapewnia wsparcie głowy, szyi oraz ramion, przez co zapobiega napinaniu mięśni. W 100% wykonana z jednolitego wyprofilowanego bloku lateksu. Lateks dzięki swojej strukturze i pionowym kanałom wentylacyjnym tworzy zdrowe, świeże środowisko snu.

Bardzo popularne, często stosowane przez osoby starsze. Doskonale chronią materac przed zabrudzeniem. Łatwe w użytkowaniu, a także w pielęgnacji, do wyboru:

Kolekcja wypełnień z kolekcji Vitamed - lekkie, ciepłe i puszyste kołdry oraz poduszki. Przeznaczone do wielokrotnego prania w temperaturze nawet 95 stopni Celsjusza. Posiadają pozytywną ocenę Kliniki Neurologii Samodzielnego Szpitala Klinicznegi Nr 4 w Lublinie potwierdzają ich profilaktyczno - lecznicze właściwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium