Jak wybrać odpowiedni materac dla niemowlaka?

Pojawienie się dziecka zdecydowanie zmienia całe dotychczasowe życie. Chcesz odpowiednio przygotować się na przyjście malucha? Zanim wybierzesz kolorową pościel, zdecyduj jaki materac dla niemowlaka będzie dobrym wyborem. Pamiętaj, że komfortowy sen malucha jest naprawdę ważny - od niego zależy jego zdrowie!

 

4 wskazówki jak wybrać właściwy materac

Jeśli przeszło Ci przez myśl odkupienie materaca do dziecięcego łóżeczka od kogoś, kto już go nie potrzebuje, nie wracaj do tego pomysłu. Pomijając względy higieniczne, ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo Twojej pociechy. Poznaj cztery wskazówki, którymi warto się kierować, kupując materac dla niemowlaka.

 

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Twojego dziecka, jego zdrowie i życie, są najważniejsze - właśnie dlatego wybór materaca powinien być dokładnie przemyślany. Dlaczego nie należy decydować się na używany model i jaki wpływ ma materac na bezpieczeństwo malucha?

Wybierając konkretny model zwróć uwagę, jakie materiały zostały wykorzystane w jego produkcji oraz czy posiada wymagane atesty i certyfikaty poświadczające jego jakość. Warto sprawdzić, jakie jest wypełnienie konkretnego materaca i czy nie zagraża ono dziecku.

 

2. Twardy czy miękki?

Zastanawiasz się, czy materac, który wybierzesz dla niemowlaka powinien być twardy, czy miękki? Pamiętaj, że kręgosłup malucha musi mieć odpowiednie podparcie na całej powierzchni, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się elastyczny materac o umiarkowanej twardości. Materace o większej twardości dedykowane są dzieciom ze specjalnymi wskazaniami lekarskimi. Możesz zdecydować się na model dwustronny, przeznaczony dla niemowląt i starszych dzieci.

 

3. Wypełnienie

Rodzaje wypełnienia mogą być naprawdę różne. Zastanawiasz się, jakie będzie najodpowiedniejsze? Możesz zdecydować, zależnie od potrzeb, się na materac lateksowy, lateksowo-kokosowy lub lateksowo-piankowy. Lateks zawsze będzie doskonałym wyborem – dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowuje się do ułożenia ciała, zapewniając odpowiednie podparcie i komfort. Dodatkowo wykazuje właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Pamiętaj, by posiadał odpowiednie atesty.

 

4. Pokrowiec

Wybierając materac dla niemowlaka zwróć uwagę na pokrowiec. Wybór jest naprawdę duży. Możesz zdecydować się na bawełniany, frotte lub wykonany z tencelu. Jeśli zależy Ci na komforcie użytkowania, zdecyduj się na model z zamkiem - zdecydowanie ułatwi to pielęgnacje materaca.

 

Warto wiedzieć

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości kupowanego produktu, zadbaj, by był on antyalergiczny i oddychający. Zaufaj opinii pediatrów i rehabilitantów - skorzystaj z przygotowanej oferty i wybierz model, który polecają specjaliści.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium