Jaki materac piankowy dla dziecka? Sprawdź polecane rozwiązania!

Materac dla dziecka powinien spełniać szereg wymagań. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie dziecku komfortu, ale też odpowiedniego ułożenia ciała. Jest kluczowy dla wypoczynku, samopoczucia i postawy, dlatego warto przemyśleć jego wybór. W ostatnich latach popularne są między innymi rozwiązania piankowe. Jaki materac piankowy dla dziecka wybrać?

 

Materac piankowy dla dziecka jaki skad?

Materac piankowy nie musi składać się z jednolitej pianki. Rozwiązania, w których stosuje się również warstwy z innych materiałów, mogą różnić się pod względem właściwości. Materac piankowy dla dziecka może być wyposażony np. w warstwę kokosową lub żelową. Przed wyborem konkretnego rozwiązania, warto zaznajomić się z budową i właściwościami każdej z możliwości.

 

Materac lateksowy

Materace lateksowe powstają ze specyficznej pianki, która jest połączeniem syntetycznego lateksu z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Takie rozwiązania charakteryzują się wyjątkową elastycznością, dzięki której idealnie dopasowują się do pozycji oraz kształtów dziecka. Tego typu materac piankowy dla dziecka zapewnia świetne podparcie na całej długości kręgosłupa. Rozwiązania wykonane z lateksu są rekomendowane przez rehabilitantów i ortopedów. Co więcej, są antyalergiczne i wolne od grzybów, roztoczy, bakterii i pleśni.

 

Materac lateksowo-kokosowy

Tego typu materace przeznaczone są dla maluchów od pierwszych dni życia. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów – włókna kokosowego i lateksu, są w pełni bezpieczne i hipoalergiczne. Zastosowane warstwy charakteryzują się dwiema odmiennymi twardościami. Twardy kokos doskonale sprawdzi się dla dzieci od urodzenia do 8-9 miesiąca życia. Elastyczny lateks będzie świetnym rozwiązaniem po tym okresie. Materace piankowe dla dzieci, wzbogacone warstwą kokosową, wyróżniają się dobrymi właściwościami termicznymi i antybakteryjnymi.

 

Materac żelowy lateksowo-piankowy

Ciekawym rozwiązaniem są również materace z warstwą żelową, wykonaną z lateksu Ocean Blue. To materiał, który ma niezwykłe właściwości regulowania temperatury ciała i mikroklimatu. Żelowe kapsułki doskonale pochłaniają wydzielane przez ciało ciepło i obniżają ilość wilgoci. Materac piankowy dla dziecka, wzbogacony warstwą żelową, zapobiega wychłodzeniu i przegrzaniu organizmu.

 

Materac nawierzchniowy termoelastyczny

Jeśli zastanawiasz się, jaki materac piankowy dla dziecka zapewni maluchowi uczucie wyjątkowej miękkości i odprężenia, to świetnym rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy z pianki VISCO. To tworzywo, które reaguje na wagę oraz temperaturę ciała i pod ich wpływem przybiera kształt sylwetki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium